Ortodonti

Ortognatik Cerrahi

Alt ya da üst çenenin aşırı önde ya da arkada olması, ya da yana doğru kayması gibi iskeletsel bozukluklar büyümenin bitmesinden önce teşhis edilirlerse, ortodontik tedavi yoluyla düzeltilebilir. Bu sorunların erişkin yaşta düzeltimi ise ortognatik cerrahi sayesinde olur. Ortognatik cerrahi tedavisindeki prensip, önce ortodontik tedavi ile (tel takarak), dişlerin çeneye uygun biçimde sığdırılması, ardından yapılacak ameliyatla çenelerin kafatasına ve birbirlerine göre uygun konuma getirilmeleridir. 12-18 ay kadar süren tel tedavisinden sonra ameliyat gerçekleştirilir.

Ameliyattan 1-3 gün sonra hasta taburcu edilir. Hastanın günlük fonksiyonlarına kavuşması yaklaşık olarak 3-4 haftayı bulabilir. Ameliyattan sonra ortodontik tedavi devam eder ve 6 ay kadar sonra teller sökülerek tedavi bitirilir.

Ortognatik cerrahi tedavisinin estetik olduğu kadar fonksiyonel faydaları da vardır. Çenelerin aşırı pozisyonlarda durmaları, konuşma ve çiğneme fonksiyonlarının iyi yapılamamasına, dolayısıyla çene eklemi rahatsızlıklarından sindirim sistemi sorunlarına kadar pek çok hastalığa sebep olabilir. Bu tedavi sayesinde dolaylı rahatsızlıkların da ortaya çıkması önlenmiş olur.

Bu tedavi sırasında ortodonti uzmanı, hastasını yüz boyutları, diş fonksiyonları, okluzyon gibi pek çok kriteri göz önünde bulundurarak değerlendirir ve tedavi planlamasını yapar. Bu aşamada çene cerrahı ile iletişime geçilerek yapılan tedavi planının uygulanmasını doğrular.

Ortodonti Bilgi & Randevu 444 77 99 veya info@centralhospital.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.