Estetik Diş Uygulamaları

Günümüzde güzel ve estetik bir gülüşe sahip olmak herkesin beklentisidir.Teknolojinin gelişmesiyle de dental sektörde yaygınlaşan uygulamalar yapılmaktadır.
Estetik Diş Uygulamaları

09 Mayıs 2022, Pazartesi | Ağız, Çene ve Diş Sağlığı

ZİRKONYUM KAPLAMALAR

Geleneksel porselen kaplamaların alt yapısı koyu metal renklidir. Zirkonyum kaplamaların ise alt yapısı beyaz bir alaşımdır. Klasik porselen kaplaması olanlarda dişetleri biraz çekildiği zaman metalin yansıması görünür ve estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturur. Zirkonyum kaplamaların alt yapısı beyaz olduğu için klasik kaplamalar gibi yapay bir görüntü oluşturmazlar. Koku ve tat değişimine sebep olmazlar. 

LAMİNALAR

Esas anlamı ‘yaprak’ olan laminalar dişleri fazla aşındırmadan ön yüzeylerine son derece kuvvetli yapıştırıcılarla yapıştırılan yaprak porselenlerdir. Diastema dediğimiz aralıklı dişlere sahip olanlarda, beyazlatma ile istenilen renge ulaşılamadığı zaman ya da çeşitli sebeplerle dişlerinin görüntüsünden memnun olmayan kişilerde yapılabilmektedir.

DİŞ BEYAZLATMA

Hekim kontrolünde yapıldığı zaman hiçbir zararı olmayan kozmetik bir uygulamadır. Şiddetli dişeti hastalıkları ve uygulanacak dişlerdeki çürükler işlem öncesi tedavi edilmelidir.

Ofis ve ev tipi olmak üzere 2 yöntemi vardır. Ev tipinde kişiye özel uygulama plağı ve beyazlatma ilacı verilir. Hastaların çoğu evde uygulama zor geldiğinden ofis tipini tercih etmektedir. Diş kliniğinde hekim tarafından 2 - 3 seansta birer saat uygulamayla istenilen sonuç alınmaktadır.

ESTETİK DOLGULAR

Estetik dolgular yapı itibariyle kompozit dolgulardır. Ağızda şekillendirilip halojen ışık kaynağıyla sertleştirilir. Uzun ömürlü ve kırılmaya karşı dirençlidirler. Amalgam (gümüş) dolgular çiğneme kuvvetleri karşısında esnemedikleri için gelen ters kuvvetleri dişe iletir ve bu sebeple dişlerde sıklıkla kırıklar oluşmaktadır.

Amalgam dolguların 1 seansta estetik kompozit dolgularla değişimi yapılabilmektedir. Ön dişler kadar artık arka dişlerde de estetik dolgular rutin bir şekilde yapılmaktadır. Onley denilen porselen dolgular 2 seansta yapılabilmektedir. Bunlar da laminalar gibi çok kuvvetli yapıştırıcılarla yapıştırılır. Dolgular ağız dışında hazırlandığı için hem dişetleriyle daha uyumlu hem de daha cilalı olmaktadır.


Ağız, Çene ve Diş Sağlığı Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.