Diş Sağlığı ile İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış

Sağlıklı dişlere ve güzel bir gülümsemeye sahip olmak için öncelikli olarak ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenmemiz gerekir.
Diş Sağlığı ile İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış

15 Ocak 2016, Cuma | Ağız, Çene ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı konusunda yaygın olarak bilinen bazı yanlışlar bulunmaktadır. Ağız sağlığınız için kulaktan dolma bilgiler ile vakit kaybetmeyin.

 

  • Sert diş fırçası kullanırsam dişlerim daha beyaz olur: Diş beyazlığının diş fırçanızın sertliği veya yumuşaklığı ile alakası yoktur. Dişin doğal rengi ve gün içinde yenilip içilenlerin diş beyazlığında etkisi daha fazladır.
  • Hamilikte diş kaybı olması normaldir: Dişlerine düzenli bakım yapan hamile kadınlarda bu gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Halk arasındaki "her hamilelik bir diş götürür" görüşü tamamen yanlıştır.
  • Süt dişleri geçici olduğu için çok önemli değildir: Süt dişlerinin yerine kalıcı dişler gelir. Kalıcı dişlerin yerlerinin doğru belirlenmesi açısından süt dişlerinin bakımı dikkate alınmalıdır.
  • Bir kez diş taşı temizliği yaptırdıktan sonra her zaman yaptırmak gerekir: Doğru uygulanmış bir diş taşı temizliği sonrası, gerekli bakımları uyguladığınızda dişlerinizi tekrar tekrar temizletmek zorunda kalmazsınız.
  • Dişleri fırçalarken diş etlerinin kanaması normaldir: Diş eti kanaması ciddi diş problemlerinin habercisi olabilir. Fırçalama esnasında kanayan diş etleri ciddiye alınmalı ve diş eti çekilmesi, diş kaybı gibi sorunların önüne geçilmesi gerekir.

 

6 ayda bir diş hekimine düzenli olarak kontrole gitmeniz ağız ve diş sağlığınız açısından büyük önem taşımaktadır.

 

 


Ağız, Çene ve Diş Sağlığı Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.